Migreal לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות

 

100.00₪

Migreal יעיל לטיפל במיגרנות ובתסמינים נוספים

migrealמיגרנה:

זהו כאב ראש ללא סיבה ברורה, חוזר, המתבטא בהתקפים חוזרים הנמשכים 4-72 שעות. הכאב הוא חד צדדי שמחליף צד בהתקפים שונים, פועם, בעוצמה בינונית עד חזקה, מלווה ברגישות לאור, רעש, בחילות, הקאות, מתגבר במאמץ גופני, מפריע לתפקוד יומי. בארץ, סובלים ממנה 21-23% מהנשים ו10-12%- מהגברים. באוכלוסייה הכללית מדובר על 16%. גם בילדים נפוצה המיגרנה ומגיעה ל4%- בערך, אך בגיל זה עדיין אין הבדל בין בנים ובנות. עלייה בשכיחות המיגרנה בנקבות מתחילה עם גיל הבשלות המינית, סמוך לווסת הראשונה. המיגרנה היא ככל הנראה מחלה עם נטייה גנטית, ולאחרונה נמצא כי בצורה הספציפית של המחלה (Hemiplegic Migraine) נמצא ליקוי בכרומוזום מס' 19. ואכן קיימות עדויות נוספות לליקויים גנטיים במיגרנה.

ישנן שבע צורות של מיגרנה לפי ה- IHS, שתי הצורות העיקריות הן מיגרנה המלווה ושאינה מלווה באאורה. האאורה (Aura) היא שם כולל לסימני חסר נוירולוגיים המקדימים את הופעת המיגרנה. היא מופיעה ב10-20% מהמקרים ונמשכת לרוב כ20- דקות. סימנים אלו כוללים בעיקר הפרעות ראייה (אורות בוהקים, קווי זיג זג, "כתמים" ואפילו עיוורון מלא), נימול, חולשה והפרעות דיבור.

כיום ההנחה היא כי המיגרנה מתרחשת כאשר קליפת המוח הגדולה יורדת בתפקודה באזור מסוים ומתפשטת. לפעולה זו ישנה השפעה על גזע המוח, הגורם להיצרות והרחבה של כלי דם וליצירת מעין דלקת עצבית (Neurogenic Inflammation). בתהליך זה מעורבים גם חומרים מתווכי דלקת הקשורים בהיווצרות אלרגיות. הירידה בתפקוד קליפת המוח היא שאחראית על הופעת האאורה.

ישנם גורמים שונים העשויים לזרז הופעת התקף מיגרנה, כגון מתח (stress), חוסר או עודף שינה, מיני מזון שונים (יין אדום, גבינה צהובה, שוקולד), גודש רעלים בכבד, סרקולצית דם חלשה, שינויים הורמונליים  ויש הטוענים אף לקשר לשינויים במזג האוויר.

בן חרצית  Tanacetum parthenium / Feverfew

זהו אחד הצמחים המשמעותיים ביותר לטיפול בכאבי ראש וכנראה המפורסם ביותר בנושא זה. בשנים האחרונות נעשו מספר מחקרים משמעותיים הבאים לבדוק את פעילותו של הצמח והשפעתו בהקלה על כאבי ראש, על ידי פעילות אנטי דלקתית ופעילות מרחיבת כלי דם. מחקרים עדכניים הראו בחלק מקבוצות הביקורת, כי לקיחה רצופה של תמצית הצמח מפחיתה את תדירות התקפי המיגרנות בחולים אשר סובלים ממיגרנות כרוניות. מחקרים באשר ליעילות הצמח בזמן התקף אקוטי פחות חד משמעיים, ולכן השימוש העיקרי בצמח הוא למניעת מיגרנות.

בן חרצית הנו ממשפחת המורכבים ומייחסים לו בספרות פעילות אנטי דלקתית, אנטי אלרגית, כטוניק וכמחיש מחזור חודשי.

ההתוויות שלו מתייחסות בעיקר למניעה של כאבי ראש לסוגיו, בעיקר במיגרנה. יחד עם זאת הוא מומלץ גם כחלק מטיפול במחלות פרקים דלקתיות כמו Rheumatoid Arthritis.

ה-feverfew נחשב בטוח מאוד לשימוש מבין צמחי מרפא אשר מקובלים לשימוש על ידי מטפלים בנטורופתיה, ואין ככל הנראה אינטראקציות הידועות לגביו. מבחינת תופעות לוואי, ישנם אנשים הרגישים למשפחת המורכבים, וכן ישנם דיווחים על דופק מואץ ופצעים בפה שיכולים לבוא בעקבות שימוש ממושך בצמח.
הצמח נחשב בטוח לשימוש גם במהלך ההיריון – כל עוד לא עוברים את הכמות המומלצת היומית (כ-1.5 מ"ל ליום של טינקטורה 1:5).

אגוז קולה – Cola nitida

הצמח מכיל אחוז מסויים של קפאין, וכתוצאה מכך מסייע בהמרצת זרימת הדם והרחבת כלי הדם. כתוצאה מהשפעתו על מערכת הדם בגוף, הצמח מסייע במניעת מיגרנות, במיוחד מיגרנות הנגרמות כתוצאה מהתכווצות כלי הדם (תופעה שכיחה במצבים של מיגרנות כרוניות).

 הוראות נטילה: כפית וחצי פעמיים ביום.

מחיר: 100.00₪

מוזמנים ליצור אתי קשר להתיעצות בכל נושא הקשור למיגרנות וטיפול באמצעות Migreal או תוספי מזון ייחודיים וצמחי מרפא.

פנו אלי בטלפון 052-8781537 או דרך צור קשר באתר

Print Friendly, PDF & Email